Manželství, rozvod a adopce v zahraničí: Ani zde se bez nás neobejdete

Úvodní strana » Magazín » Manželství, rozvod a adopce v zahraničí: Ani zde se bez nás neobejdete

Manželství, rozvod a adopce v zahraničí: Ani zde se bez nás neobejdete

Vztahy jsou byly a budou vždy osobní záležitostí, ovšem do doby než nabudou nějaké právně ukotvené formy. Manželství, rozvody a adopce se v Čechách řeší zcela běžně a mnohdy je to skutečný byrokratický oříšek. Pokud se však takové situace řeší v zahraničí, jsou ztíženy o skutečnost, že je třeba vyřizovat mnoho záležitostí v cizím jazyce. Tři takové situace si představíme.

Překlad oddacího listu

Mít svatbu v českém kostele nebo na úřadě, to je pro mnoho lidí stereotypní nuda, které se chce za každou cenu vyvarovat. Proto se vyhledávají svatby na neobvyklých místech a nejlépe v zahraničí. Svatba na pohádkovém atolu, na vrcholku hory či na poušti při západu slunce, to je romantika, které propadá stále více lidí. Pokud plánujete uzavřít manželství v zahraničí a následně se vrátit do domovské země, můžete být požádáni, abyste ukázali doklad v rodném jazyce své rodné země. Svatba v zahraničí může být sice romantický útěk, ale aby byl platný ve vaší rodné zemi, je třeba ho ověřit. Zde je zapotřebí služba našeho certifikovaného profesionála, který provede odborný překlad a vy následně můžete na úřadech doložit ve svém jazyce, že jste skutečně byli oddáni.

 

Překlad dokumentů o rozvodu

Pokud často cestujete do zahraničí, je velká pravděpodobnost, že se v zahraničí také zamilujete a najdete zde svou celoživotní lásku. Pokud jste byli už v minulosti ženatí/vdané a následně se nechali rozvést, je potřeba to nějak doložit v zahraničí, tedy v zemi, kde se chcete znovu ženit/vdávat. Často je třeba doložit, že mezi vaším rozvodem a plánovanou svatbou již uběhla nějaká doba, aby měly úřady dané země jistotu, že jsou vaše úmysly čisté a berete si svojí drahou polovičku z lásky. To je ten kouzelný moment, kdybyste nás měli kontaktovat, abychom vám zajistili certifikovaný překlad všech dokumentů, které dokládají, že jste rozvedení. Tyto záležitosti je třeba řešit s dostatečným předstihem, obzvláště tehdy, pokud chcete vstoupit do manželství v daleké zemi. Ušetří vám to nesmírně mnoho starostí.

 

Adopce v zahraničí

Existuje mnoho překážek, přes které musí rodina projít v momentě, kdy chce adoptovat dítě a to obzvláště, pokud se jedná o mezinárodní adopci. Důvodů pro adopci může být mnoho, některé páry nemohou mít vlastní děti nebo se rozhodnou, že podají pomocnou ruku dítěti, které mělo tu smůlu a narodilo se na špatném místě. Pro mnoho zemí je mezinárodní adopce velmi citlivým tématem a jejím cílem je obvykle zajištění lepších podmínek pro děti z chudších zemí světa. V případě zájmu o takovou adopci je třeba připravit se na to, že budete potřebovat veškeré dokumenty a žádosti o adopci přeložené od certifikovaného překladatele, aby bylo vše v pořádku. Pokud něco takového plánujete, neváhejte nás kontaktovat. Zajistíme vám kompletní překlad všech potřebných dokumentů a žádostí.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.