Lze určit nejstarší jazyk světa?

Úvodní strana » Magazín » Lze určit nejstarší jazyk světa?

Lze určit nejstarší jazyk světa?

Lze určit nejstarší jazyk světa?

Je zřejmé, že existuje celá řada otázek, které se týkají nejstarších jazyků světa. Při hledání toho nejstaršího je potřeba zvažovat pouze jazyky živé, ty kterými mluví určitá komunita lidí.

Čínština

Mohl by být tento velmi rozšířený jazyk také jazykem nejstarším? Lingvisté si nejsou zcela jisti, kdy se čínština osamostatnila. Za hlavní období, kdy se čínština objevuje v doložených dokladech, je považováno období archaické čínštiny, které se datuje do raného a středního období dynastie Zhou, což je 11. století před naším letopočtem.

Tamil

Tento jazyk existoval nepřetržitě po dobu delší jak dva tisíce let a to na indickém subkontinentu. Je považován za jeden z nejdéle přežívajících jazyků všech dob. Je stále živý a v současné době jím hovoří asi 75 milionů lidí, kteří žijí převážně v Indii.

Sanskrt

Tento indo-árijský jazyk sloužil velmi dlouhou dobu jako lingua franca pro oblast starověké a středověké Indie. Většinou jej však používali pouze učenci nebo šlechta. Kromě toho je považován za jeden z nejstarších jazyků indo-evropské rodiny. Nejstarší známou formou je védský sánskrt, který byl primárním liturgickým jazykem hinduismu, buddhismu a janaismu a vyskytuje se v textech všech tří náboženství. Běžně se používá v hindských ceremoniích.

Řečtina

Tímto jazykem hovoří asi 13 miliónů lidí po celém světě. Jeho počátky se vztahují k Mykénským Řekům. Populární formou se stala i ve starobylých Athénách. Současná řečtina se však od té starobylé poměrně liší.

Hebrejština

Současní učenci se nemohou shodnout nad tím, zda současný jazyk je evolucí starověké biblické hebrejštiny. Někteří si dokonce myslí, že obsahuje celou řadu prvků z jazyků jiných, mezi něž patří arabština, angličtina, ruština, němčina, španělština nebo polština. V současné době se nejvíce používá jako jazyl liturgický.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.