Které základní portugalské fráze byste se měli naučit před cestou do Brazílie?

Úvodní strana » Magazín » Které základní portugalské fráze byste se měli naučit před cestou do Brazílie?

Které základní portugalské fráze byste se měli naučit před cestou do Brazílie?

Pokud se naučíte tyto fráze v portugalštině dříve, než vyrazíte do Brazílie, budete umět pozdravit přátele, objednat pivo a budete znít velmi místně. Neumím si představit mnoho frází, které by byly užitečné pro cestování po Rio de Janeiro, Sao Paulo, Belém, Salvador nebo Porto Alegre.

1. E aí?

Ekvivalent k „co se děje„. Také může sloužit jako náhrada za za slavné tudo bem? Naše verze je „jak se máš“. Odpověď je obvykle e aí. Je to spíše pozdrav, než otázka.

 

2. É mesmo?

S touto frází můžete udržet základní konverzaci. Dala by se přeložit jako „Oh, opravdu“. Tím potvrzujete svůj zájem o konverzaci.

3. Tudo bom / Tá bom

V překladu znamená tudo bom všechno dobré“. Touto frází můžete odpovědět, když uslyšíte e aí, nebo odpovězte  tudo bem?, kratší forma tá bom a znamená to „to je v pořádku“.

4. Valeu

To má stejný význam jako obrigado/ obrigada – děkuji“, ale je mnohem více neformální a používá se na ulici.

5. Foi mal AI / foi mal

To znamená „sorry“, ale také při velmi neformální situaci.

6. Mais uma Cerveja

Máte léto 365 dní v roce, takže si budete chtít vychutnat osvěžující Cerveja – pivo“mais uma Cerveja – „jedno pivo“.

7. Continha, por favor

Dopili jste svoje piva a chystáte se odejít a chcete platit.

8. Nossa!

Tento výraz se používá k vyjádření překvapení, mohl by se přeložit jako u nás používaný výraz „Wow!“. Nossa pochází ze spojení Nossa Senhora – Naše Panna Marie“  a je součástí katolického dědictví, které je stále přítomné. Nossa v ženské deklinaci znamená „naše“. Takže při používání tohoto výrazu dávejte dobrý pozor.

9. Falou

Jedná se o způsob, jak říci  Ciao, naše verze je „bye“. Falou je slangový výraz a doslovně znamená „mluvit“ konjugován v minulém čase. Takže to znamená – „OK, ted jsme spolu mluvili a já odcházím„, ale celá věta je vtěsnána do jednoho výrazu – falou, který je velmi neformální.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.