Každodenní římské výrazy, které musíte znát dříve, než navštívíte Řím

Úvodní strana » Magazín » Každodenní římské výrazy, které musíte znát dříve, než navštívíte Řím

Každodenní římské výrazy, které musíte znát dříve, než navštívíte Řím

Proč nemluvit jako Říman? Naučte se tyto výrazy a můžete začít.

Ammazza!

Doslova to znamená „zabít!“ A není zřejmé, odkud toto slovo pochází. Někteří říkají, že pochází z italského slova mazza, což znamená klub nebo netopýr. V současné době se toto slovo používá pro k označení obdivu či překvapení. Podobně, jako bychom použili „wow„.

Burino

Z latinského slova burisu, které bylo vyhrazeno pro neřímské obyvatele a zejména ty, kteří pracovali a žili jako zemědělci. Dnes je používáno k popisu někoho hrubého a bez kultu.

Buzzuro

Toto je další slovo s podobným významem jako burino a má poměrně zajímavou etymologii. Odvozuje se od zastaralého německého výrazu butzen, z něhož pochází německé slovo putzen (čisté). Dnes je toto slovo používáno k popisu někoho nešikovného a se špatným chováním.

Daje

Toto je římský ekvivalent slova dai, což znamená „pojď dál“ a je to velmi běžný každodenní výraz s mnoha různými významy.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.