Jak učení se cizího jazyka prospěje vašemu mozku

Úvodní strana » Magazín » Jak učení se cizího jazyka prospěje vašemu mozku

Jak učení se cizího jazyka prospěje vašemu mozku

Učení se nového jazyka může mít své kouzlo. Otevírá se vám nový svět, rozšiřují se vám obzory, objevujete zcela novou stránku života. Samozřejmě, že učení se jazyka neprobíhá díky nějakému kouzlu, ale formou studia. Ale účinky tohoto učení jsou na náš mozek zcela magické.

Zvětšování struktury mozku

Výzkumníci z univerzity Lund ve Švédsku studovali skupinu studentů, kteří procházeli přísným jazykovým vzdělávacím programem, který výzkumným pracovníkům nabídl jedinečnou možnost studovat, jak rychlé jazykové vzdělávání ovlivňuje růst mozku. Zjistili, že se struktura mozku během studia mění – konkrétně je to oblast, která má na starosti paměť a emoce. Výsledky naznačují, že učení se jazyků vylepšuje kognitivní funkce.

Zlepšení soustředění

Výzkumníci z Northwestern University testovali dvojjazyčné a jednojazyčné jedince – úkoly zahrnovaly poslech slov a následně výběr odpovídajících obrázků ze skupiny čtyř. Zní to jednoduše, ale každá skupina měla dvojici slov podobně znějících  – např. „candy“ versus „candle.“ Studie ukázaly, že dvojjazyční slova filtrovali lépe. Dvojjazyční přicházejí se dvěma kognitivními výhodami – schopnost odfiltrovat zbytečné informace a být dvojjazyčným znamená neustále tvořit skládačky – mozek přepíná mezi dvěma jazyky. To znamená, že je neustále procvičován, aniž by cokoli aktivně dělal.

Zpomalení Alzheimerovy choroby a demence

Stejně jako cvičení těla i cvičení mozku poskytuje určité výhody. Důvodem zpoždění nástupu těchto chorob při výuce cizího jazyka je, že učení aktivuje naše šedé mozkové  buňky, což jim napomáhá v předcházení degenerace.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.