Italská slova v hudbě

Úvodní strana » Magazín » Italská slova v hudbě

Italská slova v hudbě

Hudební soubory mohou být v jakémkoli jazyce, ale notový záznam je italský. Máte – li zpívat nebo hrát na hudební nástroj, je lepší naučit se tato italská slova.

Prima donna

Tento výraz se většinou používá pro pohrdavý popis arogantního narcisty, ale pokud jej přeložíme doslova, znamená to „první dáma“ – nikoli však manželka prezidenta, ale nejdůležitější ženská role v opeře. Ona je vždy na první místě a je nejdůležitější osobou celého představení. Ale není jí co závidět, neboť většinou končí smrtí.

Diva

Další slovo pro nesnesitelnou, sebestřednou a egoistickou ženu. V překladu však znamená „ženské božstvo“. Také odkazuje na výjimečnou a talentovanou operní pěvkyni. Význam slova je velice blízký pojmu prima donna.

Maestro

Tento termín zpravidla označuje hudebního režiséra, učitele hudby, skladatele, významného hudebníka či zpěváka. Pokud máte odborné znalosti a schopnosti v oblasti hudby, které vám umožňují předávat poznání dalším, pravděpodobně budete označování jako maestro.

Piano

Tímto pojmem není myšlen hudební nástroj. Znamená, že musíte hrát nebo zpívat potichu.

Forte

Tento pojem je opakem piano a znamená to „hlasitý“. V běžné italské mluvě znamená „silný“.

Crescendo

Přechod od piana k forte. Crescendo znamená „růst“.

Intermezzo

V hudbě znamená krátký spojovací pohyb. V běžné řeči to znamená přestávku v průběhu show.

Bravo

To je zvolání, které uslyšíte na konci velkého výkonu. Říkáte tak umělci, že je opravdu nadaný. Bravo je vyhrazeno pro muže, brava pro ženy.

Allegro

V hudbě označuje rychlé a živé tempo.

Presto

Popisuje velmi rychlé tempo.

Andante

Andante znamená mírné tempo, netřeba spěchat.

 

Existuje celá řada italských hudebních termínů. Doufáme však, že jsme vás povzbudili a naladili na krásnou hudbu a krásný jazyk, který zkrášluje hudební projev.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.