Duchové a strašidla celého světa

Úvodní strana » Magazín » Duchové a strašidla celého světa

Duchové a strašidla celého světa

Každá země má dlouhou a bohatou tradici vyvolávání duchů a strašidel, aby děti byly hodné. Mají různá jména, různé formy a dokonce i pohlaví, ale každá kultura je zná. Jsou to tajemná a nepolapitelná monstra, která jsou zvána na zlobivé děti.

Boogeyman – Anglie

Obdobné názvy– Bogeyman, Bogieman, Boogie Man, Bogy, Bugbear.

Místo pobytu – anglicky mluvící země.

Stínový, amorfní duch, který se skrývá na tmavých místech, aby vystrašil nic netušící oběti. Jeho síla je snadno neutralizována jasným světlem. Jeho jméno pravděpodobně pochází z Middle English „bugge“, což znamená „něco děsivého“.

Butzemann – Německo

Obdobné názvy– Bütze, Buhmann, Mummelmann, Popelmann.

Místo pobytu  – Nizozemsko, Skandinávie.

Duch v plášti, který se skrývá v temných zákoutích, pod postelí nebo ve skříni a napadá děti, které nechtějí vstávat z postele.

Sack Man – Španělsko

Obdobné názvy – Hombre del Saco, Hombre del Costal, Homemo Saco, El Roba-chicos.

Místo pobytu – většinou jižní Evropa a Latinská Amerika.
Ošklivý, zběsilý muž, který unáší nezbedné děti za jasného denního světla, nosí je v pytli. V závislosti na regionálních variantách buď děti prodává, nebo je jí. V některých kulturách postava jako Sack Man pracuje jako zlý pomocník svatého Mikuláše.

Baba Yaga – Rusko

Obdobné názvy – Baba Roga, Złota Baba, Ježibaba, gorska maika.

Místo pobytu – některé slovanské země.

Čarodějnice s hlubokým a silným spojením s lesy. Žije v chatrči, která stojí na obrovských kuřích nohách. Baba se převádí jako „žena“, zatímco „yaga“ může pocházet z praslovanského slova o hadovi, ale zní podobně jako polská „jędza“ (čarodějka), srbochorvatská „jeza“ (hrůza).

H’awouahoua – Alžírsko

Monstrum s tělem složeným z různých částí zvířat, z očí mu šlehají plameny a plášť má vyrobený z oblečení dětí, které snědlo.

Gurumapa – Nepál

Mužský gigant s velkými, vystupujícími tesáky.

Wewe Gombel – Indonésie

Odvážný duch ženy, jejíž zlomené srdce ji vedlo k sebevraždě. Na rozdíl od obvyklých boogeymenů unáší děti, aby je zachránila před špatnými rodiči. Laskavě o ně pečuje ve svém hnízdě na palmě a odmítá je vrátit, dokud se rodiče nepolepší.

La Llorona – Mexiko

Duch ženy, která utopila své děti, aby byla s mužem, který ji nakonec odmítl. Nešťastnice se utopila, ale je jí zakázáno vstoupit do nebe, dokud nenajde své děti. V noci chodí po březích, hledá je a pláče. A chytá všechny děti.

Mètminwi – Haiti

Muž s neuvěřitelně dlouhýma nohama, který prochází kolem měst o půlnoci, aby chytil a snědl každého, kdo je stále venku. Jeho jméno je kontrakce francouzského „maître“ a „minuitu“ (půlnoc).

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.