Co jste možná nevěděli o jazycích mistrovství světa

Úvodní strana » Magazín » Co jste možná nevěděli o jazycích mistrovství světa

Co jste možná nevěděli o jazycích mistrovství světa

Co jste možná nevěděli o jazycích mistrovství světa

Při zjišťování toho, jak v praxi funguje fotbal a především pak mistrovství světa, jsme narazili na několik zajímavých faktů.

Světový pohár žen 2019

Vzhledem k tomu, že turnaj je vysílán do celého světa, musí se jej účastnit komentátoři, kteří hovoří různými jazyky. Turnaj letos přivítal první skupinu ženských komentátorů z Tichomořských ostrovů, ti komentovali turnaj ve svých rodných jazycích – Bislama a Fijian.

Rozhodčí musí hovořit anglicky

Rozhodčí musí hovořit anglicky a často bývají i vícejazyční. Jsou motivováni k tomu, aby se naučili jeden z jazyků FIFA, což je španělština, francouzština nebo němčina. Kromě toho používají mezinárodně stanovená gesta rukou.

 

Podle oficiálních zákonů FIFA hráč, který používá urážlivá slova, musí být vyloučen z hřiště. Rozhodčí by měli znát slova v nejvíce rozšířených jazycích.

Červená karta se objevila z důvodů jazykových bariér

Červená a žlutá karta jsou nevítané symboly, které se během zápasů občas objevují v případě, že hráči porušují stanovená pravidla. Systém žlutých a červených karet vytvořila FIFA po incidentu, který se stal v roce 1966 během zápasu mezi Anglií a Argentinou, kdy kapitán jednoho z týmů nerozuměl rozhodnutí rozhodčího.

Zápasů se účastní i tlumočníci

FIFA poskytuje tlumočníky ve svých úředních jazycích a často i v jazyce hostitelské země a to nejen při zápasech, ale také na tiskové konferenci.

Všichni tito tlumočníci jsou připraveni zvládnout jakékoli jazykové bariéry, které vznikají mezi hráči, trenéry, funkcionáři, fanoušky nebo tiskem.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.