Cestovní situace, při kterých si můžete zachránit život, mluvíte-li místním jazykem

Úvodní strana » Magazín » Cestovní situace, při kterých si můžete zachránit život, mluvíte-li místním jazykem

Cestovní situace, při kterých si můžete zachránit život, mluvíte-li místním jazykem

Vzhledem k tomu, že na světě je velké množství jazyků, nemůžeme je tedy znát všechny, ale je dobré znát alespoň několik slov v jazyce, jehož země je naším cílem. V některých případech vám dokonce znalost cizího jazyka může být velice užitečná.

1.     Zdání klame

Je velice lákavé cestovat s tím, že se domluvíte pomocí gest a výrazů obličeje. Jediným problémem této neverbální komunikace je fakt, že tento druh komunikace je relativní. Například v Japonsku jednoduché kývnutí hlavy může vyjádřit mnohem více, než jste chtěli.

 

2.     Hledáte autentický zážitek

Jste typ cestovatele, který neustále hledá nové zkušenosti a zážitky, a proto se vydává mimo značené trasy a cesty. Tento způsob vám přináší nezapomenutelné zážitky – skryté pláže, tajné zahrady, tamní pokrmy. Ale co se stane, když zabloudíte a nebude se umět zeptat na cestu zpět? Pokud tedy chcete autentické zážitky, musíte se umět také dorozumět.

 

3.     Hrozí vám nebezpečí

Nebezpečí může číhat všude a to nejen v horách nebo v džungli. V restauraci si chcete objednat jídlo a potřebujete číšníka informovat o svých potravinových alergiích, protože nejste schopni rozluštit místní menu a máte obavy, že jídlo by mohlo obsahovat korýše, na něž jste alergičtí. Číšník vám bohužel nerozuměl a vy jste skončili v nemocnici, protože pokrm  frutti di mare není exotické ovoce.

 

4.     Chcete – li se vyhnout častým faux pas

Když jedete do zahraničí, je zcela nemožné naprosto se vyhnout chybám bez dostatečné znalosti cizího jazyka. Pokud se snažíte se jazyk učit,jste v dobré pozici se ze svých chyb poučit a podruhé je už neuděláte. Faux pas je vždy nepříjemné, nicméně zaručuje, že se již nebude opakovat a vy neuděláte stejnou chybu dvakrát. Vyzbrojte se smyslem pro humor pro případ, že se stanete terčem vtipů, vždyť není konec světa. Ve skutečnosti je to dobrá příležitost, jak své jazykové znalosti zlepšit.

Pokud neznáte jazyk země, do které cestujete, postačí vám nezapomenout kontakt na nás a my vám v každé situaci poskytneme správný a přesný překlad či tlumočení.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.