Američtí politici, kteří mluví cizími jazyky

Úvodní strana » Magazín » Američtí politici, kteří mluví cizími jazyky

Američtí politici, kteří mluví cizími jazyky

O USA se někdy mluví jako o zemi nevzdělanců a zasloužili se o to i někteří politici. Mnoho politiků se pokusilo mluvit jiným jazykem a mnoho z nich selhalo. Představíme si proto americké politiky, o kterých jste možná ani netušili, že v jazycích vynikají.

Bill Clinton – němčina

V roce 1994 prošel prezident Bill Clinton Braniborskou bránou v Berlíně a přednesl projev německému lidu. Na závěr projevu vyslovil Clinton několik řádků v němčině. Clinton se učil němčinu, když studoval na Georgetownské univerzitě.

Marco Rubio – španělština

Americký senátor Marco Rubio z Floridy se narodil v Miami rodičům přistěhovalců z Kuby. Vyrůstal ve španělsky mluvící rodině a je zcela dvojjazyčný.

Jon Huntsman – čínská mandarínština

Od devadesátých let hrál důležitou roli v americké politice. Pracoval jako guvernér Utahu a také jako americký velvyslanec v Číně a Singapuru. V současné době je americkým velvyslancem v Rusku. Naučil se cizí jazyk jako mormonský misionář ve svých 19 letech. Jazyk využíval i během své kariéry mezinárodního diplomata.

Condoleezza Rice – ruština

Bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová studovala ruštinu, když byla na vysoké škole na Denverské univerzitě. V té době byla okouzlená ruskou kulturou. Ve studiu ruského jazyka pokračovala na Moskevské státní univerzitě. Rice však zřídkakdy využívá své jazykové znalosti na veřejnosti.

John Kerry – francouzština

Bývalý senátor pro Massachusetts, John Kerry, který pracoval jako ministr zahraničí USA pod vedením prezidenta Obamy, navštěvoval, jako dítě, švýcarskou internátní školu. Během svého pobytu ve Švýcarsku se Kerry naučil plynule mluvit francouzsky.

Madeleine Albright – čeština, ruština, francouzština

Existuje mnoho detailů, které možná nevíte o Madeleine Albrightové, první ženě, která pracovala ve funkci ministra zahraničí. Madeleine není její skutečné jméno – je to Marie. Narodila se v Praze a vyrůstala v česky mluvící rodině. Během studia francouzštiny se rozhodla pro jméno Madeleine, které se jí líbilo víc, než Marie.

Když byla mladá, její rodina žila, po určitou dobu, v Londýně a nakonec, v roce 1948, emigrovali do Spojených států.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.