+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Existuje celá řada důležitých milníků, které se objeví v případě, že se učíte nový jazyk. Slyšíte něco v jazyce, který se učíte a rozumíte tomu. Úspěšně si objednáte jídlo v restauraci, hovoříte s rodilým mluvčím a vzájemně si rozumíte. Nezapomenutelný zážitek je pak, když začnete snít v jazyce, který se učíte. Není jasné, zda jsou sny a jazyk spojeny, ale jsou jedním z ukazatelů znalosti daného jazyka. Mají zvláštní, nerozluštitelnou logiku. Existuje spojení mezi sny a jazykem, které vám mohou říci něco o učení?

Vědecké propojení mezi sny a jazykem

Když přemýšlíte o snech a jazyce, je dobré odstranit některé běžné mylné představy.Podíváme se na to, zda jazyky, které se objevují ve snech, korelují s jazykovými schopnostmi.

V roce 1990 výzkumník Joseph de Koninck publikoval studii, která se zaměřila na tuto přesnou otázku. Studie sledovala skupinu studentů, kteří absolvovali šestitýdenní kurz francouzštiny a vedli si snář. Zapisovat začali dva týdny před začátkem kurzu a skončili dva týdny po ukončení kurzu. Výzkum ukázala, že studenti, kteří při výuce dosáhli většího pokroku, měli sny ve francouzštině dříve a také se u nich více objevovala komunikace verbální.

 

Elin Asklöv, která pracuje na didaktice, řekla, že má sny ve všech třech jazycích, kterými mluví, což jsou švédština, angličtina a němčina.

Video producent Diana Tur říká, že lidé ve svých snech mohou mluvit jazyky, kterými v reálném životě vůbec nehovoří.

 

Logika jazyka může být matoucí. Pokud začnete snít v jazyce, který se učíte, je to dobré znamení, neboť se do jazyka ponořujete. Zároveň však můžete mít sny, které nedávají smysl v žádném jazyce.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout. Včasná rezervace ubytování Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty. Myslete na pojištění Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty. Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy,

  • Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce Ovoce je lahodný dezert, který nám poskytuje příroda. Ta nabízí celou řadu různých druhů. Celou řadu z nich si můžeme koupit bez ohledu na roční období a to proto, že pocházejí z různých světadílů. Podívejte se na historii některých názvů. Banán Banán patří mezi velmi oblíbený druh ovoce. Předpokládá se, že pochází z jihovýchodní Asie, ale název má domovinu v Africe. Je odvozen od bananu, což je arabské slovo pro prst. Banán má mnoho odrůd různých velikostí. Broskev Toto ovoce se do Evropy dostalo v období Římanů, kteří jeje nazývali persicum – perská jablka, neboť tyto chutné plody získávali od Peršanů. Kiwi Tento druh ovoce má silné vazby s Novým Zélandem, je to jméno jejich národního ptáka. Na Nový Zéland však ovoce přivezli misionáři, kteří jej nazývali čínský angrešt, protože jej přiváželi z Číny a mělo obdobnou chuť jako angrešt. Citron a limetka Oba druhy pocházejí z Asie a řadí se mezi citrusové plody. Základem je limun, což je perské slovo o