+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Víte, co je paella čím je tak zvláštní?

Víte, co je paella čím je tak zvláštní?

Příběh tohoto pokrmu začíná v 15. století a to díky španělským farmářům, kteří žili ve Valencii u jezera Albufera. Pracovali na poli a připravovali si pokrmy z toho, co vypěstovali. Obvykle to byla plněná rajčata, sladká cibule, fazole, někdy ryby a samozřejmě rýže. Toto jídlo vzniklo tak, že si zemědělci, aby ušetřili čas, připravovali společně jídlo v jedné mělké pánvi, nad otevřeným ohněm. Rýže měli dostatek a sezónní zelenina také nechyběla. Pokud chtěli jídlo obohatit, přidali do něj kuřecí maso nebo nějaké ryby, kterých bylo v jezeře dostatek.

Valencie byla v té době jednou z provincií, v níž se pěstovalo velké množství rýže. Paella byla jedna z rýžových odrůd, proto se takto nazývá i pokrm, který se z ní připravuje. Kromě rýže je na jeho přípravu potřeba maso (kuřecí, králičí či mořské plody), luštěniny, zelenina, šafrán a olivový olej.

Tradiční recept

Bohužel jeden jediný recept na přípravu paelly neexistuje. Když se Španělsko stalo součástí turistického ruchu, paella získala mezinárodní věhlas. Dokonce byl pořádán i výzkum, který se týkal přípravy paelly. Mezi kontroverzní přísady patří artyčoky, které se před přidáním do pokrmu pokapou citronovou šťávou.

Tradičně a po španělsku připravovaná paella je lehká, svěží, obsahuje velké množství zeleniny, olivový olej a mořské plody. Je to tradiční součást středomořské kuchyně, které je lehká a velmi zdravá.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je