+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

Zima je sice v plném proudu, ale rychle uteče a přijde jaro plné romantických procházek a výletů. Ať už plánujete piknik v parku nebo romantickou večeři na zahradní terase, jaro je ideální čas k vyznání lásky. Vyzkoušejte některý z nejromantičtějších jazyků na světe a jistě svůj protějšek ohromíte.

Španělština

Španělština začíná náš seznam jako jeden z nejromantičtějších světových jazyků kvůli vášnivému a smyslnému zvuku.

Španělský jazyk pochází z latiny, jazyka Římanů, a proto je španělština klasifikována jako románský jazyk. Zatímco toto zařazení nemá nic společného se skutečnými vlastnostmi samotného jazyka, není překvapením, že většina románských jazyků je také považována za romantické, protože tak zní. Španělština má měkčí souhlásky a delší samohlásky než germánské a slovanské jazyky.

Vzhledem k tomu, že španělština také vyžaduje slovesné konjugace, snadno se v ní tvoří rýmy, což z něj dělá ideální jazyk pro poezii a hudbu.   

"Miluji tě" ve španělštině: Te quiero (tay key-AIR-oh)

Francouzština

Často považovaný za nejromantičtější jazyk na světě, je francouzština také románským jazykem, který pochází z latiny. 

Francouzština je velmi eufonický jazyk a jeho výslovnost přispívá k této eufonii. Pravidlem jedné výslovnosti je například to, že mluvčí by se měli vyhnout vyslovení souhlásky na konci věty, pokud následuje samohláska. 

Stejně jako u španělštiny, potřeba spojovat slovesa ve francouzštině činí z francouzštiny další dokonalý jazyk pro poezii a hudbu. Francouzština má pověst krásných, květinových textů. Francouzština také staví na staletích hudby, poezie, umění a kultury, které přispívají k její romantice a lásce.

"Miluji tě" ve francouzštině: Je t'aime (zhuh t'em)

Italština

Amore, tesoro, dolcezza, bellissima, innamorato ... Není překvapením, že jazyk s takovými rytmickými slovy je mnohými považován za jeden z nejromantičtějších světových jazyků. 

Jako románský jazyk, který se také vyvíjel z latiny, má italština dlouhou historii krásně psané poezie, prózy a opery. Je to rytmické šíření souhlásek a samohlásek, které přispívají k výraznému zvuku, a proto lidé jiných národností často říkají, že italština přirozeně zní jako zpěv. 

"Miluji tě" v italštině: Ti amo [tee am-oh]

Portugalština

Žádný seznam romantických jazyků by nebyl úplný bez portugalštiny, sexy latinsky založeného jazyka primárně mluveného v Brazílii a Portugalsku. 

S jeho melodickými a expresivními intonacemi se portugalština dokáže dokonale přizpůsobit rytmické a vokální hudbě jako je marrabenta, samba, fado a bossa nova. To je zčásti proto, že portugalština používá velmi širokou škálu zvukových samohlásek, které umožňují neomezený tok vzduchu, který je ideální pro zpěv a má omezenou řadu choulostivých souhlásek.

"Miluji tě" v portugalštině: Eu te amo (eyo che a-moh)

Japonština

Románské jazyky však nejsou jedinými romantickými jazyky. Poslední jazyk na našem seznamu nás zavede na východ. Japonštinu mnozí považují za jeden z nejvíce exotických romantických jazyků na světě.

S jeho působivým výrazným výrazným potenciálem, složitou úrovní zdvořilosti a úchvatným jednoduchým a přesto krásným zvukem Japonci hladí uši a mysl. Japonština je také považována za jeden z nejužitečnějších jazyků pro zpěv, protože všechny japonské slabiky jsou otevřené. To dává jazyku jasný, lyrický zvuk, který je prostě okouzlující. 

"Miluji tě" v japonštině: Aishiteru (る)


 

 

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je