+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Kolem světa v šálcích čaje

V současné době je čaj běžnou součástí každé země a každé kultury, v čem se však odlišuje?

Indie
Indie je po Číně druhým největším celosvětovým producentem čaje. Indie je zodpovědná za distribuci čaje do světa – černý čaj ochucený kardamonem, zázvorem, hřebíčkem, muškátovým oříškem, skořicí nebo dalšími druhy koření. To je to, co se dostává do ostatních zemí. Obvykle je připravován tak, že se smíchává s mlékem.

Japonsko
V této zemi byl původně čaj konzumován pouze v bohaté společnosti nebo v buddhistických chrámech při složitých obřadech. Při japonských čajových obřadech byl po staletí používán Matcha, zelený práškový čaj, který se v současné době stává celosvětovým trendem.

Rusko
Velkého rozmachu se v této zemi dočkal čaj během 17. století. Součástí každodenního života se stal až s rozmachem železnice, kdy bylo snadné jej dopravit téměř do jakékoli části země. Většina Rusů pije čaj pravidelně a to po večeři s nějakou sladkostí. Obvykle to bývá čaj černý, oslazený cukrem nebo džemem. Ruská čajová kultura s sebou přinesla samovar – nádobu na přípravu dobrého čaje.

Maroko
Pokud přijdete k někomu na návštěvu, zcela jistě dostanete čaj. Nesmíte jej odmítnout, neboť odmítnutí šálku čaje je v marocké kultuře považováno za velmi hrubé. Marocký národní čaj obsahuje směs máty, zeleného čaje a cukru a podává se v malých sklenicích.

Srí Lanka
Dříve nesla pojmenování Cejlon a podle tohoto názvu se jmenuje i čaj. V současné době jej nejčastěji konzumují s čerstvým zázvorem nebo speciálním druhem džemu.

Srí Lanka má také vlastní čaj masala – je to směs černého čaje, mléka, kardamonu, hřebíčku, zázvoru, vanilky a cukru.

Spojené království
Kdo by mohl zapomenout na Británii? V 19. století zde vznikla odpolední čajová tradice. V současné době se v Británii spotřebuje denně více než 160 miliónů šálků čaje. Obvykle se jedná o černý čaj podávaný s mlékem a cukrem.

Argentina
Základ argentinského životního stylu tvoří Yerba mate – bylinný čaj se stimulačními vlastnostmi.

Čína
Čína je země, v níž čajová kultura vznikala. Nabídka jejích čajů je velmi pestrá -  mimo jiné je to  žlutý list pu-erh čaj, oolong, jasmín, a různé druhy zeleného čaje. Známý je i čínský čajový obřad.

Jižní Afrika
Výhradně z této oblasti pochází Rooibos. Obsahuje celou řadu antioxidantů a poskytuje celou řadu zdravotních výhod. Tento červený čaj lze podávat i s mlékem. Někdo také přidává plátek citronu.

Thajsko
Ačkoli tato země původně svoji čajovou kulturu neměla, nakonec si vymyslela svůj vlastní recept: Cha Yen – thajský ledový čaj. Je to směs černých čajů smíchaných s cukre, kondenzovaným mlékem a různými druhy koření a přísad. Patří mezi ně anýz, tamarind a pomerančový květ.

Pákistán
Má svou vlastní verzi chai. Přidávají se do něj pistácie, mandle, sůl a mléko a mezi oblíbené druhy koření patří kardamon, skořice a anýz.

 

Свяжитесь с нами в любое время через эту форму или по телефону
+420 720 221 398

Запрос перевода

В течение 15 минут мы вышлем вам расчет стоимости выполнения заказа

Свяжитесь с нами

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Форма запроса
Badge

Отзывы

Náš blog