+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Kde můžete pozorovat nejkrásnější souhvězdí?

Možná jste si všimli, že na některých místech zeměkoule vidíte nádhernou hvězdnou oblohu a na některých nikoli. Kde jsou tedy hvězdy vidět nejlépe?

Poušť Atacama, Chile
Tato chilská poušť se žhavou zemí a nádhernou noční oblohou je ideálním místem pro pozorování noční hvězdné oblohy. Při pohledu z pouště Atacama můžete spatřit Omega Centauri, největší kulovou hvězdokopu v Mléčné dráze, nacházející se v souhvězdí Centaurus.

Mauna Kea, Havaj
Posvátná sopka a zároveň nejvyšší bod Havaje. Je to zkrácený název pro havajské jméno Mauna Wakea, které odkazuje na hlavního boha havajských tradic. Jedním z nejzajímavějších objektů, které lze z tohoto místa pozorovat, je hvězdokupa Pleiades, která patří do souhvězdí Býka.

La Palma, kanárské ostrovy
Tento sopečný ostrov se nachází asi 260 kilometrů od pobřeží severozápadní Afriky a je součástí Kanárských ostrovů. Můžete zde pozorovat Carro Mayor, souhvězdí, jež je složeno ze sedmi jasných hvězd, je součástí většího souhvězdí – Ursa Mayor (Velká Medvědice).

Národní rezervace NamibRand, Namibie
V srdci nejstarší pouště na světě se nachází Národní rezervace NamibRand. Nejen, že je Namibská poušť domovem divoké zvěře, sluncem spálených stromů a utopické krajiny Marsu, ale také zde nalezneme nádhernou noční oblohu. Můžeme zde spatřit Canopus, druhou nejjasnější hvězdu na obloze. Canopus patří do souhvězdí Carina a je to nejjasnější hvězda souhvězdí Lodní kýl.

Národní park Nambung, Austrálie
Vydejte se několik hodin severně od Perthu a najdete neuvěřitelné skalní útvary v kontrastu s mlhavou mlhou mléčné dráhy. Z tohoto místa je galaxie viditelná od obzoru k obzoru. Okolními ukazateli jsou hvězdy Alpha Centauri, Beta Centauri a Jižní Kříž.

Údolí smrti, Kalifornie
Nachází se v poušti Mojave. Zvláště viditelné je zde souhvězdí Gemini, které je součástí Zvěrokruhu.

 

Свяжитесь с нами в любое время через эту форму или по телефону
+420 720 221 398

Запрос перевода

В течение 15 минут мы вышлем вам расчет стоимости выполнения заказа

Свяжитесь с нами

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Форма запроса
Badge

Отзывы

Náš blog