+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Historičtí polygloti

Historičtí polygloti

Existuje celá řada současných známých osobností, které mluví více jazyky. Patří k nim filmové hvězdy, známí zpěváci, sportovci či politici. Víte však, které známé historické osobnosti patří mezi polygloty? Podívejte se na některé z nich.

Kleopatra

Ukázalo se, že známá egyptská panovnice Kleopatra byla známá nejen pro své dobré vztahy s Juliem Caesarem a Marcem Antoniem, ale také byla královnou jazyků. Přinejmenším jich ovládala devět. Tyto jazykové dovednosti jí pomáhaly stát se známou a oblíbenou panovnicí.

Ho Chi Minh

Bývalý komunistický vůdce a prezident Vietnamu Ho Chi Minh je další překvapující historický polyglot. Strávil řadu let v exilu, cestoval po celém světě pod různými pseudonymy a během této doby se naučil několik jazyků. Kromě rodné vietnamštiny hovořil plynule kantonskou a mandarínskou čínštinou, francouzštinou, angličtinou a ruštinou. Údajně prý ovládal i esperanto.

Nikola Tesla

Tento srbsko – rakouský inženýr se proslavil svými vynálezy. Ale co o něm mnoho lidí neví, je to, že měl talent i pro cizí jazyky. Zřejmě plynule hovořil srbochorvatsky, česky, anglicky, francouzsky, německy, maďarsky, italsky a latinsky.

Královna Alžběta I.

Tato královna vládla dlouho po Kleopatře. Byla to královna Anglie ve druhé polovině 16. století. Lidé ji znali jako odvážnou vůdkyni, ale byla to také studenta cizích jazyků. Jako dospívající se naučila klasickou řečtinu a latinu a v pozdějším věku hovořila plynule francouzsky a italsky.

Свяжитесь с нами в любое время через эту форму или по телефону
+420 720 221 398

Запрос перевода

В течение 15 минут мы вышлем вам расчет стоимости выполнения заказа

Свяжитесь с нами

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Форма запроса
Badge

Отзывы

Náš blog