+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

 • Jak uspořádat perfektní švédskou večeři

  Pokud jste se i vy rozhodli, v rámci poznávání jiných zemí, uspořádat tradiční švédskou večeři, rozhodně na ní nesmí chybět toto:

 • Kolik lidí mluví norsky a kde norštinu uslyšíte?

  Norština je jazyk, který je soustředěný především v Norsku. Patří mezi jazyky germánské, stejně jako švédština, islandština, dánština nebo faerština. Pochází ze starobylé norštiny, jazyka, kterým se po celá staletí mluvilo ve Skandinávii. Starou norštinu bychom mohli vysledovat až do období 1. století našeho letopočtu. Starou norštinou hovořila Skandinávie krátkou dobu a postupně se z ní začaly vytvářet další jazyky.

 • Jak říci "dobré ráno" a "dobrou noc" v 9 jazycích

  Naučit se, jak někoho pozdravit je jednou z věcí, které byste se měli naučit jako první, pokud se učíte cizí jazyk. Je to první krok k vytváření nových přátelských vztahů. Trochu vám to usnadníme a přinášíme vám přání dobrého rána a dobré noci v devíti jazycích.

 • Jak psát datum ve španělštině

  Psaní data může znít jako jednoduchý úkol, ale zdání klame. Zápisy se liší a to v závislosti na jednotlivých státech. Pravděpodobně nebudete mít žádný velký problém, pokud napíšete datum špatně, nicméně stojí za uváženou se jej naučit psát správně.

 • Jak pozdravit v turečtině

  Merhaba je pravděpodobně nejznámější turecký pozdrav, se kterým nemůžete nikdy nic pokazit. Pokud si nejste jisti, je tento pozdrav dobrá volba. Může být použit kdykoli a v jakémkoli kontextu, při jakékoli příležitosti, formální či neformální.

 • Důležité německé fráze pro cestování po Německu

  Německo zůstává dosti navštěvovaným prázdninovým místem z mnoha důvodů. Svým návštěvníkům nabízí nejen nádherné památky a přírodní krajinu, ale také celou řadu zajímavých festivalů. Pokud se i vy chystáte tuto zemi navštívit, měli byste znát některé užitečné fráze, která vám při její návštěvě mohou pomoci.

 • Věci o Nizozemsku, které jste pravděpodobně nevěděli

  Nizozemsko je země, kterou si většina z nás spojuje s tulipány, větrnými mlýny, dřevem, sexuální svobodou a marihuanou. Tyto stereotypy však nezahrnují přesné zobrazení nizozemské kultury. Tato země je mnohem zajímavější. Její lidé jsou tolerantní a respektují rozmanitost.

 • Užitečné fráze, které se vám hodí při cestování po Evropě

  Pokud plánujete cestu po Evropě, zajisté se vám hodí některé užitečné fráze, které využijete.

 • Proč jsou Američané tak posedlí s Amsterodamem?

  Američané navštěvují Amsterodam proto, aby viděli vodní kanály a větrné mlýny. Ale toto nádherné nizozemské město nabízí mnohem více. Amsterodam je také hlavní destinací pro milovníky umění.

 • Nejlepší světové mražené pochoutky

  Co může být lepšího v horkém letním dni, než chutný a mražený krém. Historie zmrzliny je opředená mýty a legendami, ale většina zdrojů říká, zmražené mléčné pochoutky pocházely ze starověké Číny. První sorbety se pak objevily v Itálii. Podívejte se na některé mražené dezerty, které rozhodně stojí za to ochutnat.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog