+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

 • Narozeninové tradice celého světa, které vás mohou překvapit

  Jiný kraj, jiný mrav. Podívejte se na zajímavé potraviny a pravidla, která jsou spojována s oslavami narozenin.

 • Kolem světa v šálcích čaje

  V současné době je čaj běžnou součástí každé země a každé kultury, v čem se však odlišuje?

 • Kde můžete pozorovat nejkrásnější souhvězdí?

  Možná jste si všimli, že na některých místech zeměkoule vidíte nádhernou hvězdnou oblohu a na některých nikoli. Kde jsou tedy hvězdy vidět nejlépe?

 • Jak uspořádat perfektní švédskou večeři

  Pokud jste se i vy rozhodli, v rámci poznávání jiných zemí, uspořádat tradiční švédskou večeři, rozhodně na ní nesmí chybět toto:

 • Kolik lidí mluví norsky a kde norštinu uslyšíte?

  Norština je jazyk, který je soustředěný především v Norsku. Patří mezi jazyky germánské, stejně jako švédština, islandština, dánština nebo faerština. Pochází ze starobylé norštiny, jazyka, kterým se po celá staletí mluvilo ve Skandinávii. Starou norštinu bychom mohli vysledovat až do období 1. století našeho letopočtu. Starou norštinou hovořila Skandinávie krátkou dobu a postupně se z ní začaly vytvářet další jazyky.

 • Jak říci "dobré ráno" a "dobrou noc" v 9 jazycích

  Naučit se, jak někoho pozdravit je jednou z věcí, které byste se měli naučit jako první, pokud se učíte cizí jazyk. Je to první krok k vytváření nových přátelských vztahů. Trochu vám to usnadníme a přinášíme vám přání dobrého rána a dobré noci v devíti jazycích.

 • Jak psát datum ve španělštině

  Psaní data může znít jako jednoduchý úkol, ale zdání klame. Zápisy se liší a to v závislosti na jednotlivých státech. Pravděpodobně nebudete mít žádný velký problém, pokud napíšete datum špatně, nicméně stojí za uváženou se jej naučit psát správně.

 • Jak pozdravit v turečtině

  Merhaba je pravděpodobně nejznámější turecký pozdrav, se kterým nemůžete nikdy nic pokazit. Pokud si nejste jisti, je tento pozdrav dobrá volba. Může být použit kdykoli a v jakémkoli kontextu, při jakékoli příležitosti, formální či neformální.

 • Důležité německé fráze pro cestování po Německu

  Německo zůstává dosti navštěvovaným prázdninovým místem z mnoha důvodů. Svým návštěvníkům nabízí nejen nádherné památky a přírodní krajinu, ale také celou řadu zajímavých festivalů. Pokud se i vy chystáte tuto zemi navštívit, měli byste znát některé užitečné fráze, která vám při její návštěvě mohou pomoci.

 • Věci o Nizozemsku, které jste pravděpodobně nevěděli

  Nizozemsko je země, kterou si většina z nás spojuje s tulipány, větrnými mlýny, dřevem, sexuální svobodou a marihuanou. Tyto stereotypy však nezahrnují přesné zobrazení nizozemské kultury. Tato země je mnohem zajímavější. Její lidé jsou tolerantní a respektují rozmanitost.

Свяжитесь с нами в любое время через эту форму или по телефону
+420 720 221 398

Запрос перевода

В течение 15 минут мы вышлем вам расчет стоимости выполнения заказа

Свяжитесь с нами

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Форма запроса
Badge

Отзывы

Náš blog