+420 720 221 398 Po-Ne 07:00 - 22:00

Mezinárodní domácí léčivé prostředky

Nikdo nemá rád nemoci. Pokud sami na sobě cítíte, že se na vás nějaká chystá a osvědčené způsoby – kuřecí nudlová polévka nebo horký čaj s medem, nepomáhají, je na čase vyzkoušet některé z těch světových.

Česnekový čaj (Mexiko, Španělsko)

Pokud vás bolí v krku, jistě si vaříte hodně teplého čaje s citronem a medem. Ve Španělsku a Mexiku do něj ještě přidávají česnek. Možná váš dech nebude úplně vonět, ale česnek pomáhá snižovat kašel a působí pozitivně díky svým antibakteriálním vlastnostem.

Gogol-Mogol (Rusko, Ukrajina)

Na výrobu tohoto nápoje se používají šlehané žloutky, teplé mléko, vanilka, muškátový oříšek, med a někdy i máslo. Pomáhá uklidnit bolest v krku a teplé mléko podpoří dobrý spánek. Někteří dospělí si do něj přidávají kapku rumu či koňaku, aby byl silnější.

Rum a máta (Skotsko)

Další dobrá volba pro milovníky alkoholu, horký rum a máta peprná – skotský lék pro běžnou zimu. Legenda vypráví, že Royal Marines ve Skotsku jej používali, když onemocněli na moři.

Nakládané švestky (Japonsko)

Jsou známé pod názvem umeboshi a používají se po celém Japonsku pro své neuvěřitelné zdravotní přínosy. Říká se, že snižují únavu, pomáhají eliminovat toxiny a podporují trávení. Kromě léčby nachlazení jsou také výtečným pomocníkem proti kocovině.

Zlaté mléko (Indie)

Tento horký nápoj je v Indii velmi oblíben a využívá se pro léčbu v podstatě jakékoli nemoci, ale zejména nachlazení a bolesti v krku. Na jeho výrobě není nic složitého, je to vlastně horké mléko s kurkumou. Ta obsahuje kurkumin, látku s protizánětlivými účinky a velkým obsahem antioxidantů. Pojmenování zlaté mléko získal nápoj díky žluté barvě kurkumy. Pro lepší chuť můžete do nápoje přidat trochu medu.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog