+420 720 221 398 Po-Ne 07:00 - 22:00

 • Kolik času byste měli denně věnovat studiu, abyste se naučili jazyk?

  Kolik času byste měli denně věnovat studiu, abyste se naučili jazyk?

  Snažíte se naučit se nový jazyk, ale nevíte, kolik minut (nebo hodin) se denně učit? Zde jsou některé poznatky. Když jste ve škole, je běžné, že každý den strávíte hodiny studiem. Je to nedílná součást vaší každodenní rutiny, která má přednost před ostatními aspekty vašeho života.

 • Jaký je rozdíl mezi „pidgin“ a „kreol“?

  Jaký je rozdíl mezi „pidgin“ a „kreol“?

  O těchto dvou cizích slovech jste možná ještě neslyšeli, ale v zahraničí se o nich mluví poměrně často. Pidgin a kreol jsou výsledkem toho, co se stane, když spojíte dva nebo více jazyků.

 • Specifické a velmi užitečné tipy na výuku španělštiny

  Specifické a velmi užitečné tipy na výuku španělštiny

  Pokud se chcete naučit španělsky, využijte tyto rady. Začněte klást správné dotazy Stejně jako v každém jazyce, i ve španělštině existuje několik slov, která budete používat při kladení otázek.

 • Víte, které známé IT osobnosti mluví více, než jedním jazykem?

  Víte, které známé IT osobnosti mluví více, než jedním jazykem?

  Zeptejte se někoho, kdo pracuje v IT, jaké jazyky zná. Pravděpodobně vám bude jmenovat některý z programovacích jazyků. Programování je nepochybně zajímavá dovednost, nicméně tímto jazykem se na cestách asi moc nedomluvíte. Přesto se v počítačovém světě nacházejí někteří, kteří ovládají nejen svůj mateřský a programovací jazyk.

 • Proč jsou Američané tak posedlí skandinávskou kulturou?

  Proč jsou Američané tak posedlí skandinávskou kulturou?

  Americká posedlost skandinávskou kulturou zahrnuje spoustu věcí, ale styl „hygge“ je přeci jen dobrý začátek. Už jste o tomto slovíčku slyšeli? Toto dánské slovo nemá přesný překlad, ale obecně se chápe jako pocit útěchy, pohodlí, který dostanete, když sedíte u ohně, zachumlaní v teplých přikrývkách s nejbližšími přáteli a hrnkem svařeného vína.

 • 5 teplých nápojů z celého světa

  5 teplých nápojů z celého světa

  Vzhledem k tomu, že chlad a mráz zalézá pod oblečení a proniká vám až do kostí, je potřeba se zahřát. Nabízí se jedno řešení – teplý nápoj. Každá země, v níž je chladno a zima, má svůj typický horký nápoj. Podívejte se na některé z nich.

 • Novoroční předsevzetí – výuka nového jazyka

  Novoroční předsevzetí – výuka nového jazyka

  Pomalu se blíží čas, kdy si někteří z nás dávají novoroční předsevzetí. Pokud také o nějakém uvažujete, co třeba výuka cizího jazyka? Učení nového jazyka je jedním z nejpopulárnějších novoročních předsevzetí, které můžete učinit. Nabízíme některé z dobrých důvodů, proč s výukou začít.

 • Jak začít a ukončit hovor ve španělštině

  Jak začít a ukončit hovor ve španělštině

  Chcete ze začátku udělat dobrý dojem? Naučte se základní španělské fráze.

 • Předvánoční tradice z celého světa

  Předvánoční tradice z celého světa

  Období před vánocemi přináší celou řadu tradic. Ve Spojených státech si váží tradice Santa Clause a jeho předvánoční trasy. Také dodržují některé modernější předvánoční zvyky, mezi něž patří Elf on the Shelf – všudypřítomná panenka, která je Santovou pomocnicí.

 • Který zahraniční film byste měli letos v prosinci sledovat?

  Který zahraniční film byste měli letos v prosinci sledovat?

  Filmy jsou důležitou součástí každé prázdninové sezóny a pokud je sledujte v originálu, pomáhají vám ve výuce nových jazyků. Které filmy jsou ideální pro prosincové období?

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog