+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

technika.jpgDodáváme a instalujeme konferenční a tlumočnickou techniku pro všechny druhy akcí, jednání, konferencí apod. Techniku přivezeme, nainstalujeme a vysvětlíme, jak techniku používat, popř. pronajmeme i s obsluhou. Nabízíme prakticky všechny možné potřebné druhy tlumočnické a konferenční techniky od přijímačů přes projekční techniku až po pódia. Kontaktujte nás kdykoliv na telefonu: +420 720 22 1398, nebo na e-mailu info@profiprekladatel.cz

Jakou techniku jsme schopni dodat

 • Infra přijímače
 • Velké a malé kabiny
 • Mikrofony konferenční a bezdrátové
 • Ozvučení
 • projekční technika
 • Záznam audio – video
 • Osvětlení
 • VF přijímače
 • Dataprojektory malých i velkých výkonů
 • Plátna stativová, rámová
 • Plazmové obrazovky
 • Plátna pro přední a zadní projekci
 • Pódia
 • Objektivy k projektorům

Analogová tlumočnická technika

Pro simultánní (kabinové) tlumočení do jednoho až tří jazyků současně je určena analogová tlumočnická technika. Účastníci jsou vybaveni bezdrátovými přijímači se sluchátky, v nichž díky infra zářičům slyší překlad v požadovaném cílovém jazyku.

Na přijímačích je umožněno nastavit jednoduchým přepnutím frekvenční kanál originálního jazyku i samotného překladu od tlumočníků. Při vícejazykovém tlumočení tak lze přepínat mezi všemi překládanými jazyky.

Nevýhodou tohoto systému je, že může být rušen světlem, a to především při přímém slunečním svitu, či nevhodným typem osvětlení v sále.

Digitální tlumočnická technika

Digitální tlumočnickou techniku využíváme při simultánním tlumočení do tří a více jazyků najednou. Tento způsob je sice náročnější na instalaci, ale kvalita zvuku je lepší než u analogové techniky. Tlumočnická kabina by měla být umístěna stranou od mluvčích i obecenstva, aby nedocházelo k rušení překladu zvukem ze sálu.

Tlumočení pomocí digitální techniky probíhá s použitím digitálních kongresových mikrofonů, nebo klasicky, za použití ozvučení, účastnické staničky a dalších komponent. Při použití digitálních mikrofonů odpadá nutnost použití ozvučení. Každý mikrofon je vybaven reproduktorem a lze do něj připojit i dvoje sluchátka pro poslech dvou účastníků sledujících stejný jazyk.

Mezinárodní konference a vícejazyčná jednání

Digitální tlumočnická technika umožňuje zajistit až dvanáct překládaných jazyků součastně. Pro každý překládaný jazyk je potřeba jedné tlumočnické kabiny. Je důležité, aby tlumočníci viděli na přednášejícího a mohli sledovat běžící prezentaci, z toho důvodu je dobré do kabin umístit náhledové monitory.

Tlumočnické kabiny jsou nejčastěji umístěny v zadní části sálu a překládané jazyky jsou z nich distribuovány přímo do delegátských staniček. Delegát si zvolí na své jednotce požadovaný cílový jazyk a pomocí sluchátek, aby nerušil ostatní delegáty, naslouchá jednání.

Jestliže je potřeba, aby se všichni účastníci konference zapojili do diskuse, využívá se audiokonferenčních systémů. Překládané informace jsou distribuovány tak, aby nebylo možné tyto přenášené informace monitorovat mimo jednací prostory. Takovýmto způsobem lze distribuovat až 32 jazykových kanálů a díky používané digitální technologii není přenos rušen slunečním ani umělým světlem.

Průvodcovská technika

Při konsekutivním tlumočení pro menší skupiny účastníků se používají takzvané šeptákové sady. Vhodné jsou zejména při provádění skupin turistů, při exkurzích, prohlídkách továrních provozů nebo historických památek a při jiných akcích, kdy tlumočník překládá do bezdrátového mikrofonu.

Tlumočník je stále poblíž originálnímu jazyku a překládá do bezdrátového mikrofonu. Sada průvodcovské soupravy má jeden bezdrátový mikrofon a 20 staniček pro účastníky. Sady lze slučovat a tím dosáhnout vyššího počtu účastníků. Pro jeden překládaný jazyk je nutná jedna sada s jedním frekvenčním kanálem.

Potřebujete zařídit tlumočnickou techniku? Zavolejte nám na číslo +420 720 221 398 nebo vyplňte jednoduchý online formulář (obratem se vám ozveme).

Našich služeb již využili

korektury.png

a další

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulaci

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Poptávka
Badge

Reference

Náš blog

 • Tipy, jak se co nejrychleji naučit francouzsky

  Tipy, jak se co nejrychleji naučit francouzsky O francouzštině můžeme slyšet, že je složitá, někteří zase říkají, že je jednoduchá. Možná se obáváte toho, jak dlouho se jí budete učit. Odpověď je prostá. Pokud se vám tento jazyk líbí a budete se ho učit s nadšením, můžete se ho naučit opravdu velmi rychle a vůbec vám nebude připadat složitý. Pokud hledáte radu, jak se naučit francouzsky co nejrychleji, poradíme vám několik triků, které vaši výuku podstatně urychlí. Pokud se stane francouzština prvním cizím jazykem, který se chcete naučit, mohlo by se zdát, že je také nejtěžší a to proto, že každý nový jazyk, který se naučíte, se stává snadnějším. Jak dlouho trvá naučit se francouzsky? Důvodem, proč může být těžké naučit se svůj první cizí jazyk, může být to, že hlouběji pochopíte, které strategie pro vás fungují a které prostě nejsou životaschopné. Jakmile pochopíte, jak mluvit francouzsky, zaměříte se na techniky, které byly účinné pro každý další jazyk, se kterým se po učení francouz

 • Seznamte se s fascinujícími jazyky Středozemě

  Seznamte se s fascinujícími jazyky Středozemě Fascinující řada jazyků používaných v románech JRR Tolkiena, včetně Hobita a Pána prstenů, vzala svět útokem, když byly přivedeny k životu na stříbrném plátně a v tisku. Vytvořil však Tolkien pro své romány skutečně celé jazyky? Byl to skutečný jazykoznalec Uznávaný autor vytvořil svůj první jazyk, když byl teprve teenager. Byl také mistrem jazyků reálného světa. Ve skutečnosti znal Tolkien 35 různých jazyků, starověkých i moderních, a to od staré norštiny po litevštinu. Jaké jsou však jazyky, které byly pro tyto romány použity? Zde je krátký pohled na jazyky používané v nejuznávanějších Tolkienových dílech. Jazyky Středozemě Mnoho autorů vytváří fiktivní jazyky pro svá literární díla a Tolkienovy jazyky jsou pravděpodobně nejznámější. Jazyk vytvořený pro Tolkienův fiktivní vesmír, často označovaný jako Středozem, je dílem lingvistického génia s tvůrčími schopnostmi skládat nové a složité jazyky. „To, co si myslím, je primární 'fakt' o mé p