+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Cestování může být velmi zábavné, ale také může zatěžovat naši planetu. Řada míst je, díky změně klimatu, odlesňování a další lidské činnosti, ohrožena. A paradoxně i cestování a cestovní ruch přispívají k ničení míst, která turisté navštěvují. Celá řada lidí se tak snaží podnikat kroky, které by vedly k ekologičtějšímu cestování a k ochraně životního prostředí.

Opakované používání některých cestovních potřeb

Cestování může zahrnovat celou řadu předmětů na jedno použití. Patří sem toaletní potřeby či plastové lahve na vodu. To vše může zvýšit objem odpadu. Kdykoliv to jde, zkuste si zabalit předměty, které můžete používat opakovaně a to včetně lahví na vodu nebo nádobek na šampony či sprchové gely.

Využívejte veřejnou dopravu

Využíváni služeb taxi či dalších přepravců je sice příjemné, ale navyšuje počet automobilů, které se pohybují po městech a zatěžují životní prostředí. Vyzkoušejte raději využít nabídku veřejné dopravy. Ušetříte nejen životní prostředí, ale také vaše finanční prostředky.

Ubytujte se ekologicky

Hotely bývají velmi často masivní budovy, které spotřebovávají velké množství vody a energie. Některé se snaží být ohleduplné k životnímu prostředí a podnikají pro to řadu kroků. Nabízejí celou řadu programů, mezi něž patří možnost nevyměňovat ručníky každý den, pokud to není bezprostředně nutné. Šetří tak vodu a energii. Vyzkoušejte tedy vyhledat takové, které jsou ekologické.

Létejte co nejméně

Létání je jedním z největších úspěchů lidstva. Bohužel letadla nejsou ideální volbou pro životní prostředí. Někdy je těžké se letům vyhnout. Pokud to však jde, zvolte raději jiný druh dopravy.

Ekoturistika

Pokud chcete podniknout cestu, která nebude škodit životnímu prostředí, vyzkoušejte ekoturistiku. Je to způsob cestování, který vás obohatí o nové poznatky, ale bude šetrný k životnímu prostředí. Můžete se vydat na některá ohrožená místa a dozvědět se více o úsilí, které místní vynakládají na jejich zachování. Je to nejlepší volba, jak ocenit snahu obyvatel a pokud se i vy můžete do této snahy zapojit, bude to o to lepší.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout. Včasná rezervace ubytování Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty. Myslete na pojištění Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty. Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy,

  • Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce Ovoce je lahodný dezert, který nám poskytuje příroda. Ta nabízí celou řadu různých druhů. Celou řadu z nich si můžeme koupit bez ohledu na roční období a to proto, že pocházejí z různých světadílů. Podívejte se na historii některých názvů. Banán Banán patří mezi velmi oblíbený druh ovoce. Předpokládá se, že pochází z jihovýchodní Asie, ale název má domovinu v Africe. Je odvozen od bananu, což je arabské slovo pro prst. Banán má mnoho odrůd různých velikostí. Broskev Toto ovoce se do Evropy dostalo v období Římanů, kteří jeje nazývali persicum – perská jablka, neboť tyto chutné plody získávali od Peršanů. Kiwi Tento druh ovoce má silné vazby s Novým Zélandem, je to jméno jejich národního ptáka. Na Nový Zéland však ovoce přivezli misionáři, kteří jej nazývali čínský angrešt, protože jej přiváželi z Číny a mělo obdobnou chuť jako angrešt. Citron a limetka Oba druhy pocházejí z Asie a řadí se mezi citrusové plody. Základem je limun, což je perské slovo o