+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout.

Včasná rezervace ubytování

Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty.

Myslete na pojištění

Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty.

Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná

Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy, v jakých případech se na něj můžete obrátit.

Naučte se alespoň základní fráze v místních jazycích

Možná si myslíte, že se všude domluvíte anglicky, ale ne vždy to musí být pravda. Kromě toho není angličtina v Evropě nejčastěji používaným jazykem. V některých místech Evropy je její znalost velmi omezená.

Zkontrolujte si očkování

Dříve, než vyrazíte na cesty, navštivte svého praktického lékaře a zjistěte si stav vašeho očkování. V případě nutnosti se nechejte přeočkovat, především na tetanus.

Vyměňte si alespoň nějaký menší finanční obnos

Ideální jsou dolary či eura. Pokud jedete do konkrétní země, zjistěte si, jakou měnu používá a mějte po ruce i tuto finanční hotovost. Kreditní karta je sice dobrá věc, ale ne všude se s ní dá platit. Je tedy dobré mít po ruce vždy nějakou hotovost.

Zjistěte možnosti svého telefonu pro volání ze zahraničí

Pokud plánujete v zahraničí delší pobyt, zjistěte si, zda je pro vás výhodnější pořídit si zahraniční SIM kartu nebo aktivovat mezinárodní balíček od svého operátora. Ne vždy budete mít možnost využívat WiFi připojení.

Zjistěte si ceny jízdného

Pokud pro cestování po Evropě nebudete používat svůj vlastní dopravní prostředek, zjistěte si cenu celoevropské vlakové jízdenky, mezi níž patří Euro Pass. Díky ní můžete procestovat celou řadu zajímavých míst.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Tipy ke snížení úzkosti při komunikaci v cizím jazyce

    Tipy ke snížení úzkosti při komunikaci v cizím jazyce

    Je zcela normální, že během výuky cizího jazyka občas zažíváte úzkost. Především v tom případě, kdy hovoříte s rodilým mluvčím. Hovořit v cizím jazyce může být, především v začátcích, velmi stresující. Pečlivě jste si procvičovali slovní zásobu, naučili se gramatiku, ale když své znalosti máte využít v praxi, ztratíte odvahu. Tyto tipy vám mohou pomoci počáteční obavy překonat. Připravte se Pokud je konverzace očekávaná (nákup v obchodě, objednání jídla v restauraci), můžete se na ni předem připravit. Představte si, jakým směrem se bude konverzace odvíjet a připravte si pro ni vhodné fráze. Můžete se tak vyhnout tomu, že si nebudete moci vzpomenout na vhodná slova či výrazy. Vžijte se do cizí kůže Určitě jste se setkali s někým, kdo dokonale nehovořil vaším mateřským jazykem. Jaká byla vaše reakce? Vadilo vám to? Určitě ne, zajisté jste před ním měli respekt, že měl odvahu. Pokud se cítíte zvláště stresovaní, přemýšlejte o svých vlastních reakcích a vžijte se do kůže někoho, kdo dokona

  • Pokud chcete cestovat, možná se vám budou hodit tyto tipy

    Pokud chcete cestovat, možná se vám budou hodit tyto tipy

    Cestování je dobrodružství, tak se za ním vydejte a otestujte si své vlastní hranice a buďte stateční. Dejte svému telefonu dovolenou a komunikujte s lidmi kolem vás Potřebujete najít adresu místní restaurace, chcete najít pěknou turistickou trasu, zajímá vás, kam chodí v pátek večer místní lidé, ztratili jste se v křivolakých uličkách starého města? Než vyndáte svůj smartphone, zeptejte se místních a vyzkoušejte, zda a jakým způsobem jste schopni se domluvit. Zapojte se Váš telefon nabízí služby a aplikace, které jsou dostupné téměř pro cokoli – pomoc při výuce jazyka, rezervaci ubytování, letenek čí jízdenek, nabídku restaurací. To vše je ideální pomoc pro cestování. Pokud však chcete procvičovat slovní zásobu, je potřeba se zapojit do komunikace s místními a může to být třeba i přes sociální sítě. Různé skupiny mohou být dokonalým zdrojem velkého množství informací. Můžete zde získat i nové přátele. Naučte se potřebné fráze Než vyrazíte do zahraničí na vaši vysněnou cestu, naučte se