+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Malý průvodce pro cestování Švédskem

Malý průvodce pro cestování Švédskem

Ne každý tuto zemi navštívil. Pokud jste se i vy rozhodli vydat se v létě do Švédska, možná se vám budou hodit tyto základní informace.

Co byste měli před návštěvou vědět?

Měna je švédská koruna. Co se placení týká, Švédsko je země poměrně drahá. Pro cestování po Švédsku jsou cenově přijatelné vlaky. Je však vhodné si místa předem rezervovat. Půjčení automobilu je vhodné v případě, že chcete vycestovat z města na venkov, pro pohyb po městě to není ideální volba, neboť budete jen těžko hledat parkovací místo. Co se počasí týká, není to místo vhodné pro milovníky horka. Také se musíte připravit na občasné dešťové přeháňky, které však velmi rychle zmizí.

Ideální čas pro návštěvu jsou měsíce červen až srpen. V červnu jsou nejdelší dny a červenec bývá nejteplejší. Ve Švédsku se sice domluvíte anglicky, neboť znalost tohoto jazyka je zde dosti vysoká, ale je vhodné naučit se některé základní švédské fráze.

Co ve Švédsku navštívit

Určitě zavítejte do Malmö. Je to největší a zároveň bezstarostné město venkovské provincie Skåne. Užívat si zde můžete moře, švédskou saunu a samozřejmě dobré jídlo a pití, které nabízí celá řada místních restaurací. Můžete se odsud vydat na venkov, projít se podél jižního pobřeží a navštívit zdejší památku  Ales stenar, která je známá také jako švédské Stonehenge.

Za návštěvu rozhodně stojí i ostrov Visingsö, který se rozkládá v jezeře Vättern nebo Vadstenu, což je jedno z nejstarších švédských měst.

Několik dní musíte rozhodně strávit ve Stockholmu, kterému se přezdívá Benátky severu. Pokud jste milovníky historie, toto město vás zajisté nezklame. Velmi atraktivní je i jednodenní výlet lodí na jeden z místních ostrovů.

DDalším zajímavým místem je Göteborg, který soupeří se Stockholmem. Je to úžasná letní destinace, která nabízí skvělé jídlo zaměřené především na mořské plody a ryby, mezi něž patří uzený sleď či losos. Pochutnat si můžete na krevetách, langustách, mušlích a ústřicích. Ideální místo je tržnice Feskekörka. Kavárny v Haga nabízejí výbornou kávu a obří skořicové buchty. Klasické švédské jídlo rychlého občerstvení je tunnbrödsrulle, které dostanete v některém z pouličních kiosků.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

    Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout. Včasná rezervace ubytování Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty. Myslete na pojištění Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty. Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy,

  • Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce

    Odkud pocházejí některé názvy ovoce Ovoce je lahodný dezert, který nám poskytuje příroda. Ta nabízí celou řadu různých druhů. Celou řadu z nich si můžeme koupit bez ohledu na roční období a to proto, že pocházejí z různých světadílů. Podívejte se na historii některých názvů. Banán Banán patří mezi velmi oblíbený druh ovoce. Předpokládá se, že pochází z jihovýchodní Asie, ale název má domovinu v Africe. Je odvozen od bananu, což je arabské slovo pro prst. Banán má mnoho odrůd různých velikostí. Broskev Toto ovoce se do Evropy dostalo v období Římanů, kteří jeje nazývali persicum – perská jablka, neboť tyto chutné plody získávali od Peršanů. Kiwi Tento druh ovoce má silné vazby s Novým Zélandem, je to jméno jejich národního ptáka. Na Nový Zéland však ovoce přivezli misionáři, kteří jej nazývali čínský angrešt, protože jej přiváželi z Číny a mělo obdobnou chuť jako angrešt. Citron a limetka Oba druhy pocházejí z Asie a řadí se mezi citrusové plody. Základem je limun, což je perské slovo o