+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Výuka angličtiny v zaměstnání nemusí být vždy efektivní

Výuka angličtiny v zaměstnání nemusí být vždy efektivní

Zaměstnanců je nedostatek a společnosti se předhání v nabídce benefitů, aby nalákaly nové zaměstnance nebo používají benefity k udržení těch stávajících. Výuka angličtiny s profesionálním lektorem, kterou zaměstnavatel plně nebo částečně hradí, se stal jedním z nich. Tlumočení z angličtiny patří k požadavkům mnoha společností a zaměstnanci si stále více uvědomují důležitost znalosti anglického jazyka nejen na trhu práce, ale také v běžném životě.

Jak vybrat správného lektora?

Zaměstnanci by měli na výuku chodit dobrovolně. Pokroky by měly vidět nejen zaměstnavatelé, ale také je na sobě cítit sami studenti. Lektor by měl mít ve skupině přiměřené množství žáků, aby se mohl všem věnovat. Zaměstnanci se většinou sami ozvou, pokud jim lektor nevyhovuje.

Výuka v pracovní době?

Když bude výuka probíhat v pracovní době, hrozí, že zaměstnanci se budou chtít jen zašít. Výuka pak nemá žádný efekt ani smysl. Finanční spoluúčast, výuka mimo pracovní dobu nebo s naděláním ušlých hodin může mnoho studentů odradit. Ovšem, kdo chce ovládat překlady do angličtiny, této příležitosti využije. Jazyková bariéra může bránit zaměstnanci v povýšení nebo se podílet na důležitých projektech.

Zaměstnavatelé chtějí vidět výsledky rychle

Někteří vidí výsledky za každou lekcí, někteří studenti pracují dlouhodobě. Také zaáleží na metodě lektora. Na konci kurzu by však měli mít všichni stejné znalosti. Výsledky průběžně dostává i zaměstnavatel. Pokud nevidí pokroky u svých zaměstnanců, požaduje výměnu lektora.

Důležitá je motivace

Kariérní růst, možnost vycestovat na zahraniční pobočky nebo jen doplnit kolonku „znalost cizích jazyků“ v životopise mohou být inspirací pro zaměstnance učit se angličtinu s chutí. Nejhorší variantou je, když dostane zaměstnanec výuku „za trest“.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je