+420 720 221 398 Po-Ne 07:00 - 22:00

Nizozemsko je země, kterou si většina z nás spojuje s tulipány, větrnými mlýny, dřevem, sexuální svobodou a marihuanou. Tyto stereotypy však nezahrnují přesné zobrazení nizozemské kultury. Tato země je mnohem zajímavější. Její lidé jsou tolerantní a respektují rozmanitost.

Věci o Nizozemsku, které jste pravděpodobně nevěděli

Multikulturalismus v srdci Evropy

Možná je to neobvyklé, ale holandské etnické prostředí se hodně podobá prostředí německých a skandinávských sousedů. Nizozemsko hrálo důležitou roli v objevitelském věku a při dobývání některých území v Indonésii, Africe a Americe a některá z nich dodnes zůstávají pod holandskou korunou. Výslednou směsicí různorodého obyvatelstva vytváří i tisíce cestujících, kteří neustále projíždějí nizozemskými přístavy. A multikulturní vliv se objevuje i v jejich klasické kuchyni, v níž se objevují i prvky kuchyně indonéské, karibské nebo asijské.

Královská rodina je velmi vážená

Pro jednotlivce, kteří žijí mimo Evropu, může být překvapením, když zjistí,že Nizozemsko je vlastně parlamentní monarchie, kde holandská královská rodina hraje roli podobnou britské koruně. Navíc je monarchie velmi důležitým aspektem holandské identity a existuje množství ceremonií a svátků založených na monarchistických tradicích. 

Je to země inženýrů

Oblast se nazývá Nizozemsko, protože většina jeho pozemků leží na hladině moře nebo pod ní. Na jedné straně to znamená úrodné půdy a bohaté sklizně a na druhé straně to znamená zranitelnost vůči smrtelným záplavám. Během staletí se lidé, kteří se v této oblasti usadili, stali mistry v tom, jak bránit povodním. Velký význam má výstavba kanálů, které jsou situovány tak, aby povodně neničily úrodu. To stejné platí o budování hrází a přehrad.

Je těžké naučit se holandštinu

Nizozemsko sdílí mnoho podobností s angličtinou, neboť pochází ze stejné rodiny jazyků, foneticky je jazyk podobný němčině, neboť s ní sdílí velké množství hrdelních zvuků a také má několik gramatických aspektů, které se angličtině mohou zdát cizí. Největší výzvou pro výuku holandštině je život v Holandsku.

 

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog