+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Profesionální překlad: Na špičce cizího jazyka

Být profesionálním překladatelem nebo tlumočníkem může být těžká, ale obohacující kariéra. Kromě překladatelské činnosti zahrnuje i cestování. Umožní vám poznávat nové kultury a obohatí tak vaše znalosti. Tato profese je jedinečná, pomáhá překonávat propasti nejen jazykové, ale i mezi jednotlivými kulturami a národy. Význam tohoto povolání nemůže být v žádném případě podceňován.

Jak začít

Ve světě překladu a tlumočení se jedná o několik různých fází, které vyžadují rozmanité dovednosti: školení, formální certifikaci (v závislosti na zemi), zkušenosti, flexibilitu, rychlost, tvrdou práci atd. Pokud však máte zájem o tuto kariéru, existují určité kroky, které budete muset podniknout.

Přirozený proces bude záviset na oblasti specializace, na kterou se chcete zaměřit.

Získejte osvědčení

To je první krok na cestě k úspěšné kariéře v překladatelské oblasti. Podmínky k jeho získání jsou však v každé zemi. Například v Rumunsku musí být překladatelé akreditováni ministerstvem spravedlnosti v případě, že chtějí překládat právní dokumenty.

Překlad - ať je technický nebo ne, vyžaduje dodržování určitých pravidel a předpisů.

Vyberte si svoji specializaci

V oblasti překladů a tlumočení existuje celá řada různých specializací a oborů, z nichž si můžete vybírat. Patří mezi ně tlumočení a překlady technické, filmové, literární, právní, lékařské, akademické a další. Kterou z nich si vyberete, závisí jen na vás, vašich osobních zájmech a zálibách či předchozích zkušenostech.

Každá z těchto specialit má vlastní sadu systémů a norem, které budete muset dodržovat.

Praxe a procvičování

To jsou nejdůležitější hlediska, která vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti. Udržujte krok s nejnovějšími trendy v oblasti překladu a tlumočení. Čím více práce uděláte, tím více zkušeností nasbíráte. Nic jiného, než praxe, vám nepomůže.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je