+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Všichni jsme zajisté slyšeli o arachnofobii (strach z pavouků) či klaustrofobii (strach z uzavřených prostor, ale co další, méně známé fóbie? Podívejte se, z čeho všeho mají lidé strach.

Chorophobia (strach z tance)

tanec-vasne-zensky-kruh-v-pohybu_denik-w630.jpg
 

 

 

 

 

Stejně jako u mnoha jiných fóbií, i toto slovo pochází z řečtiny – choro znamená tanec a fóbie je strach. Pro lidi s touto fóbií je to hrozná prognóza. Vyhýbají se veřejným prostranstvím, společenským akcím a někteří dokonce i internetu.

Xanthophobia (strach ze žluté barvy)

LAEfeb9.jpg

 

 

 

 

 

 

Lidé trpící tímto typem fóbie se vyhýbají smajlílům, žlutým taxíkům, citronům a někteří dokonce i slunci. Pro některé z nich je fóbie dokonce i samo slovo žlutá.

Metrophobia (strach z poezie)

3277302257_5dd720dce0_b.jpg

 

 

 

 

 

 

Na první pohled byste si možná mysleli, že metrophobia je strach z podzemní veřejné dopravy (což by mělo smysl, protože tam je spousta toho, čeho bychom se mohli obávat), ale není tomu tak. Tato fóbie souvisí se strachem z poezie. Pokud budete hledat o této fóbii informace, zjistíte, že se vyskytuje poměrně často.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je