+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Nejčastěji používané jazyky Jižní Ameriky

Jižní Ameriku obývá celá řada národů, díky čemuž není jazyková skladba jednoduchá. Mezi nejvíce rozšířené patří španělština a portugalština, ale jazyků je zde celá řada.

Španělština

Tento jazyk je nejvíce rozšířený, hovoří jím více než 197 milionů lidí, přičemž nejvíce mluvčích žije v Kolumbii, Argentině, Venezuele, Peru, Chile a v Bolívii.

Portugalština

Převážná část mluvčích pochází z Brazílie, která je jedinou zemí, v níž je portugalština oficiální jazyk. Mezi další státy s portugalsky mluvícím obyvatelstvem patří Venezuela, Paraguay a Uruguay.

Angličtina

Angličtina je třetím nejčastěji používaným jazykem v této oblasti. Většina anglicky hovořících obyvatel žije v Argentině a Kolumbii, následuje je Guayana a většina populace žijící na Falklandských ostrovech, které jsou autonomním území Spojeného království.

Italština

Většina obyvatel hovořících italsky žije v Argentině a některé bychom potkali v Brazílii.

Němčina

Většina německy hovořících obyvatel žije v Argentině. S němčinou se však setkáme také v Ekvádoru, Paraguay, Uruguay nebo v Chile.

Čínština a různé dialekty

S čínštinou se můžeme setkat v Argentině, Peru, na Francouzské Guyaně, v Surinamu, Ekvádoru a Guyaně.

Ukrajinština

Tento jazyk je v pořadí osmým. Nejvíce ukrajinsky hovořících obyvatel žije v Brazílii, s několika bychom se mohli setkat v Argentině.

Nejčtenější domorodé jazyky v Jižní Americe

 1. Quechua (Andský kraj) - 8 milionů mluvčích
 2. Guarani (Paraguay a okolí) - 5 milionů mluvčích
 3. Aymara (Peru a Bolívie) - 2,5 milionu mluvčích
 4. Mapudungun (Chile) - 500 000 mluvčích
 5. Guajiro (Venezuela a Kolumbie) - 200 000 mluvčích
 6. Embera (Kolumbie) - 70 000 mluvčích
 7. Paez (Kolumbie) - 60 000 mluvčích

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

 • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

  Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

  Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

 • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

  Nejčastěji fotografovaná místa na světě

  Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je