+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Můj výlet do Dubaje

Pro ty z vás, kteří se chystají navštívit Dubaj, přinášíme některé zajímavé informace, které by se vám rozhodně mohli hodit.

Veřejná doprava

Dubaj je nádherné město a nemusíte se obávat toho, že je tak velké. Pro jeho prohlídku můžete použít taxíky, ale berte si je jen pro výjimečné případy, neboť jsou velmi drahé. Raději použijte veřejnou dopravu. Nejlepší volbou je metro, které je vhodné pro všechny turisty, neboť je čisté levné a bezpečné.

Stravování

K dispozici je celá síť restaurací s rychlým občerstvením, jež nese název Golden Fork. Nabízí velké porce za přijatelné ceny.

Exkurze po městě

Pokud si chcete prohlédnout turisticky zajímavá místa, využijte dvoupatrový turistický autobus. Mapu jeho trasy naleznete v každém hotelu. Určitě zavítejte do safari. Pokud zvolíte program, který nabízí, užijete si nejen výlet do pouště, ale i jízdu na velbloudech a v dunách a také skvělou večeři, která je součástí programu.

Dubajské trhy

V Dubaji můžete navštívit celou řadu trhů, každé z nich jsou jiné. Působivé jsou Gold Market a Spice Market. Na mapě je asi nenajdete, zeptejte se místních obyvatel, kteří jsou velmi přátelští a zajisté vám pomohou. Poblíž zálivu se nachází trh s kořením.

Ubytování

Dobré ubytování nabízí hotel Marina. Je to nová oblast s mrakodrapy a pohodlnou pěší zónou. Samozřejmostí je soukromá pláž. Vynikající, ale poněkud dražší, je hotel Jumeirah, který se nachází v centru města. Vhodný je i hotel Deira.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je