+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Jazykový původ oblíbených mezinárodních koktejlů

Mojito

Kubánská klasika, u jejíhož názvu existuje hned několik teorií o tom, co slovo mojito ve skutečnosti znamená. Jedna z teorií tvrdí, že tento nápoj vynalezli afričtí otroci, kteří pracovali na poli s cukrovou třtinou a byl pojmenován západoafrickým slovem mojo, což znamená kouzlo.

Caipirinha

Caipirinha je koktejl typický pro Brazílii a jeho příběh je poněkud sporný. Někdo říká, že to byl původně lék na chřipku. Pro jeho výrobu je potřeba speciální brazilský rum, limetka a třtinový cukr.

Negroni

Tento nápoj patří mezi klasické italské koktejly. Za svůj název vděčí hraběti Negronimu, který si nechal do svého oblíbeného nápoje, kterým bylo Americano, přimíchat gin.

Paloma

Pokud si chcete objednat mexický koktejl, většina z nás si představí margaritu. Tradiční je však paloma. Tradiční nápoj je osvěžující kombinace tequily, sody, čerstvé grapefruitové a limetkové šťávy.

Mai Tai

Název pochází tajitského slova maita'i, což znamená dobré. V současné době je tento koktejl populární především ve Spojených státech amerických. Základ tvoří jamajský rum (ideální je směs tmavého a světlého v poměru 2:1). Ten se míchá s likérem Curaçao nebo Cointreau, limetkovou šťávou a mandlovým sirupem. Jako ozdoba se přidá plátek ananasu a snítka máty.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii