+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Jazykové dějiny tance se pohybují po celém světě

Tanec se v různých podobách objevuje ve všech kulturách a v různých podobách. Některé druhy tance patří výhradně mezi společenské události, jiné jsou spojovány s různými obřady a zvyklostmi dané kultury. Někteří lidé vidí v tanci odraz historie a vnímají jej jako křižovatku kultur. Podívejte se na historii některých z nich.

Cha-cha-cha

Tento původem kubánský tanec je pojmenován po zvuku pohybujících se nohou. Vyvíjel se postupně z kubánského tance mambo, který má pomalejší rytmus.

Balet

Jeden z nejvíce nadčasových tanečních stylů má své etymologické kořeny v italském slově Balletto, jež vede k výrazu pozdní latiny ballare (tančit). Toto divadelní umění spojuje nepatrné choreografické kroky s nějakým tématem či příběhem.

Capoeira

Toto portugalské slovo popisuje afro-brazilské bojové umění. Zobrazuje podtext tance, boje a hry.

Disko

Název tohoto hudebního a tanečního žánru je odrazen francouzského slova discothèque (noční klub pro tanec). Diskotéky byly velmi populární začátkem 70 let 20. století. Celou řadu choreografických prvků si půjčuje z celé řady tanečních žánrů ( poo, samba, tango, cha-cha).

Tango

Tento dramatický tanec pochází z dělnické zóny Montevidea v Uruguayi a Buenos Aires v Argentině. Historii tohoto slova bychom mohli vystopovat až do jazyka Niger-Kongo. Tango je tanec, který vyžaduje improvizaci a dynamiku vůdce a následovníka.

Valčík

Název tohoto vířivého tance pochází z německého slova Walzer, původ je ve slovesu walzen (otáčet se). Vznikl koncem 16. století jako tanec lidový. Velkou popularitu si získal ve Vídni v období 18. - 19. století.

Break dance

Tento taneční styl vynalezli pouliční tanečníci. Jedná se, více méně o akrobatickou variantu hip-hopového tance.

Břišní tanec

Tento expresivní arabský tanec náročný pro trup se poprvé objevil v Egyptě. Zapojuje téměř celé
tělo, nejen břicho.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je