+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

 

Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

Zahoďte učebnice a naučte se cizí jazyk pomocí videoher. Zní to bláznivě, ale opravdu to funguje. Samozřejmě musíte hru přepnout do cílového jazyka, jinak se ho těžko naučíte.

Proč byste měli používat videohru k naučení cizího jazyka?

Mimo stěhování do cizí země jsou hry nejsilnější zážitek, který můžete mít, co se týče cizího jazyka – na rozdíl od sledování filmu nebo poslechu hudby, není to pasivní. Stáváte se postavou. Když vás ve hře někdo požádá o pomoc v němčině nebo ruštině, jak mu pomůžete? Budete muset rychle začít ovládat jazyk, ve kterém mluví.

Hry jsou prostě zábavné. Když vás to baví, chcete ve hře pokračovat a učíte se další fráze. Hry také usnadňují sledování vašeho pokroku. V polovině hry (zpravidla to bývá po 20 odehraných hodinách), proveďte kontrolu. Zjistíte, že mnohem méně často zapínáte překladač. Záleží, jak těžkou hru si zvolíte.

Vybírejte hry se dějem

Lidé jsou příběhová stvoření. Používáme příběhy, abychom získali smysl pro svět kolem nás a pamatujeme si lépe fakta. Budete si slova pamatovat lépe, pokud se budou týkat nějakého hlubšího příběhu. Pro ještě větší efekt vybírejte strategické hry, kde musíte rychle činit rozhodnutí.

Mluvte se svými spoluhráči

Pro nejlepší zážitek musíte umět v jazyce nejen číst, ale také mluvit. Pokud právě začínáte, je obzvláště důležité slyšet slova nahlas - nejen proto, abyste se mohli naučit správnou výslovnost, ale také abyste se mohli přizpůsobit tomu, jak jazyk zní.

Sledujte neznámá slova

Když hrajete hru v cizím jazyce, musíte v podstatě pracovat dvakrát tak tvrdě. Na jedné straně se musíte soustředit na hraní hry. Na druhou stranu se musíte také soustředit na to, co se říká. Pokud se setkáte s nějakými netradičními jazykovými konstrukcemi nebo neznámými termíny, zapište si je.

Hrajte na cestách slovní hry

Po roce 2000 byl slovní fotbal nejhranější hra internetu. Hru si můžete stáhnout v několika desítkách jazyků a také jako aplikaci. Slovní hry jsou nejlepším způsobem, jak si rozšířit slovní zásobu a současně zabijete nudu při delším cestování.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je