+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Chcete se dozvědět něco víc o vašem kulturním dědictví?

Chcete se dozvědět něco víc o vašem kulturním dědictví?

V dnešní době je velmi trendy sledování historie rodinné linie a propojení s kulturním rodinným dědictvím. Proč je zájem o genealogii a historii rodinných kořenů tak veliký? Možná, že máme potřebu sounáležitosti a hledáme v současném globalizovaném světě svoji vlastní identitu. Možná je to také rozvoj moderní technologie, která hledání historických kořenů usnadňuje. Chceme se něco dozvědět o našich předcích, o jejich způsobu života, o tom, kým byli. Možná, že někdo z nás touží podílet se na rozvoji či znovuobnově rodinných tradic.

Jaké máme možnosti získat informace o tom, kým jsme a do jaké rodiny patříme?

Testy DNA

Pokud si nejste jisti tím, odkud vaši předkové pocházejí, test DNA může být dobrým začátkem hledání. Ze zprávy získáte informace týkající se vašeho etnického dědictví. Pokud však máte obavy, že by se mohly informace týkající se vašich genetickcýh údajů dostat do nepovolaných rukou, či do jakékoli databáze, máte ještě i jiné možnosti.

Rozhovor s rodinným příslušníkem

Velmi příjemný způsob, jak se dozvědět zajímavé informace týkající se vašeho rodokmene. Ideální je rozhovor se starším příbuzným. Může to být prarodič, praprarodič teta nebo strýc, kteří si minulost ještě pamatují. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět zajímavé informace a zároveň utužovat rodinné vztahy.

Učte se jazyk vašich předků

Učení se nového jazyka je jedinečným způsobem důvěrného propojení s jinou zemí nebo kulturou, což vám dává možnost setkat se s novými lidmi a mít více autentických informací.

Cestování

Pokud máte čas a peníze, naplánujte si výlet do míst, kde žili vaši předkové. Seznámíte se tak s novými místy a tato cesta bude o to více obohacující, pokud budete hovořit jazykem místních obyvatel.

Cestování je způsob, který vám umožní poznat vaše kořeny a to ať už vás cesta zavede do zahraničí nebo na nějaké jiné místo vaší vlasti.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Proč je lepší profesionální tlumočník místo dvojjazyčně mluvící osoby

    Víte jaký je rozdíl mezi profesionálním tlumočníkem a člověkem, který hovoří dvěma různými jazyky? Podívejte se, které výhody nabízí tlumočník. Dostatek znalostí specifických pro konkrétní oblast Dvojjazyčně hovořící osoba má pravděpodobně dobré znalosti obou jazyků, nicméně nemusí mít znalosti, co se týká odborných pojmů, které se v některých oborech využívají. Mezi tlumočníky se samozřejmě najdou odborníci, kteří se specializují na odborné oblasti překladů. Profesionální chápání Tlumočník překládá souvisle, bez přestávky. Pokud se dělá větší množství přestávek, nemusí být překlad přesný. Dvojjazyčný člověk by mohl, v důsledku nedostatečné praxe, čelit některým překladatelským problémům. Spojení dvou jazyků Tlumočník se setkává se specializovanými překlady. Jeho dobré překladatelské vzdělání mu umožňuje využít propojení mezi oběma jazyky. Základní pojmy se naučí ve škole a ostatní přichází se zkušenostmi. Specializují se nejen na jazyk, ale i řeč těla, přízvuk a terminologii. Hlasová

  • Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Nejčastěji fotografovaná místa na světě

    Některá místa přitahují fotografy více, než místa jiná. Nabízejí přirozené kouzlo nebo se k nim vztahují zajímavé mýty a legendy. Pojďme se na některá z nich podívat. New York City Central Park a Guggenheimovo muzeum soupeří o fotografické pamětihodnosti. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na Empire State Building a Times Square. Jazyky v New Yorku Nejvíce lingvisticky různorodou čtvrtí je Queens. Potkáme zde více než 800 jazyků. Samozřejmě nejvíce používaným je americká angličtina. Londýn Mezi nejznámější památky tohoto nádherného města beze sporu patří Big Ben nebo Buckinghamský palác. Jazyky v Londýně Samozřejmostí je britská angličtina, ale v Londýně se hovoří i jinými jazyky. Díky Skotům je to velština, ale objeví se zde i polština nebo paňdžábština to díky přistěhovalcům. Paříž Zajisté nebude překvapením, že nejznámější stavbou je Louvre. Mezi další často fotografované objekty či památky patří Eiffelova věž, Moulin Rouge a Notre Dame Cathedral. Jazyky v Paříži Oficiálním jazykem je